P-Space
24May/17Off

Space Pandas Game Night

Ελάτε να παίξουμε επιτραπέζια και να γνωριστούμε καλύτερα. 

Σκοπός αυτού του event, είναι οι φίλοι των επιτραπέζιων παιχνιδιών στην Πάτρα, να μπορούν να μαζεύονται για να μοιραστούν το πάθος τους για τα επιτραπέζια μαζί με άλλους.

Αν έχετε και κάποιο δικό σας επιτραπέζιο που θέλετε να το μοιραστείτε με τους υπόλοιπους φέρτε το μαζί σας!

Αυτή την εβδομάδα παίζουμε:

Battlestar Galactica (https://boardgamegeek.com/boardgameexpansion/43539/battlestar-galactica-pegasus-expansion)

Mars Attacks (https://boardgamegeek.com/boardgame/155119/mars-attacks-dice-game)

Codenames (https://boardgamegeek.com/boardgame/178900/codenames)

Takenoko (https://boardgamegeek.com/boardgame/70919/takenoko)

Filed under: Comments Off
18May/17Off

Game Night: Bring Your Own Game

Ελάτε να παίξουμε επιτραπέζια και να γνωριστούμε καλύτερα. 

Σκοπός αυτού του event, είναι οι φίλοι των επιτραπέζιων παιχνιδιών στην Πάτρα, να μπορούν να μαζεύονται για να μοιραστούν το πάθος τους για τα επιτραπέζια μαζί με άλλους.

Αν έχετε και κάποιο δικό σας επιτραπέζιο που θέλετε να το μοιραστείτε με τους υπόλοιπους φέρτε το μαζί σας!

Αυτή την εβδομάδα παίζουμε:

Pandemic (https://boardgamegeek.com/boardgame/30549/pandemi)

Five tribes (https://boardgamegeek.com/boardgame/157354/five-tribes)

Coup (https://boardgamegeek.com/boardgame/131357/coup)

Dead Men Tell No Tales (https://boardgamegeek.com/boardgame/141423/dead-men-tell-no-tales)

Camel up (https://boardgamegeek.com/boardgame/153938/camel)

Welcome to the dungeon (https://boardgamegeek.com/boardgame/150312/welcome-dungeon)

Filed under: Comments Off
9May/17Off

Game Night: Mystery Plague

Ελάτε να παίξουμε επιτραπέζια και να γνωριστούμε καλύτερα. 

Σκοπός αυτού του event, είναι οι φίλοι των επιτραπέζιων παιχνιδιών στην Πάτρα, να μπορούν να μαζεύονται για να μοιραστούν το πάθος τους για τα επιτραπέζια μαζί με άλλους.

Αν έχετε και κάποιο δικό σας επιτραπέζιο που θέλετε να το μοιραστείτε με τους υπόλοιπους, ακόμα καλύτερα! Φέρτε το μαζί σας!

Αυτή την εβδομάδα παίζουμε:

Mysterium (https://boardgamegeek.com/boardgame/181304/mysterium)

Pandemic (https://boardgamegeek.com/boardgame/30549/pandemi)

Risk 2210 A.D. (https://boardgamegeek.com/boardgame/1829/risk-2210-d)

Cash And Guns (https://boardgamegeek.com/boardgame/155362/cah-n-guns-second-edition)

Codenames (https://boardgamegeek.com/boardgame/178900/codenames)

Filed under: Comments Off
1May/17Off

Game Night: Pandas and Kaijus

Ελάτε να παίξουμε επιτραπέζια και να γνωριστούμε καλύτερα. 

Σκοπός αυτού του event, είναι οι φίλοι των επιτραπέζιων παιχνιδιών στην Πάτρα, να μπορούν να μαζεύονται για να μοιραστούν το πάθος τους για τα επιτραπέζια μαζί με άλλους.

Αν έχετε και κάποιο δικό σας επιτραπέζιο που θέλετε να το μοιραστείτε με τους υπόλοιπους, ακόμα καλύτερα! Φερτε το μαζί σας!

Αυτή την εβδομάδα παίζουμε:

Takenoko (https://boardgamegeek.com/boardgame/70919/takenoko)

King of Tokyo (https://boardgamegeek.com/boardgame/70323/king-tokyo)

Roll for the Galaxy (https://boardgamegeek.com/boardgame/132531/roll-galaxy

Love Letters (

https://boardgamegeek.com/boardgame/129622/love-letter

)

Filed under: Comments Off
24Apr/17Off

Game Night: International Tabletop Day 2017

Ελάτε να παίξουμε επιτραπέζια και να γιορτάσουμε την Παγκόσμια Ημέρα Επιτραπέζιων. 

Σκοπός αυτού του event, είναι οι φίλοι των επιτραπέζιων παιχνιδιών στην Πάτρα, να μαζευτούν για να μοιραστούν το πάθος τους για τα επιτραπέζια και να δείξουν σε άλλους τον κόσμο των επιτραπέζιων.

Άμα έχετε και κάποιο δικό σας επιτραπέζιο που θέλετε να το μοιραστείτε με τους υπόλοιπους, ακόμα καλύτερα! Φέρτε το μαζί σας!

Αυτή την εβδομάδα θα υπάρχουν διάφορα παιχνίδια μεταξύ των οποίων και: 

Terraforming Mars (https://boardgamegeek.com/boardgame/167791/terraforming-mars)

Mars Attacks (https://boardgamegeek.com/boardgame/155119/mars-attacks-dice-game)

Zombie Dice (https://boardgamegeek.com/boardgame/62871/zombie-dice)

Codenames (https://boardgamegeek.com/boardgame/178900/codenames)

Love Letters (https://boardgamegeek.com/boardgame/129622/love-letter)

7 Wonders Duel (https://boardgamegeek.com/boardgame/173346/7-wonders-duel)

Cards Agains Humanity (https://boardgamegeek.com/boardgame/50381/cards-against-humanity)

Secret Hitler (https://boardgamegeek.com/boardgame/188834/secret-hitler)

Filed under: Comments Off
18Apr/17Off

Game Night: Blood, Wonders, and Mystery

Ελάτε να παίξουμε επιτραπέζια και να γνωριστούμε καλύτερα. 

Σκοπός αυτού του event, είναι οι φίλοι των επιτραπέζιων παιχνιδιών στην Πάτρα, να μπορούν να μαζεύονται για να μοιραστούν το πάθος τους για τα επιτραπέζια μαζί με άλλους.

Άμα έχετε και κάποιο δικό σας επιτραπέζιο που θέλετε να το μοιραστείτε με τους υπόλοιπους, ακόμα καλύτερα! Φερτε το μαζί σας!

Αυτή την εβδομάδα παίζουμε:

Blood Rage (https://boardgamegeek.com/boardgame/170216/blood-rage)

7 Wonders (https://boardgamegeek.com/boardgame/68448/7-wonders)

Sherlock Holmes Consulting Detective (https://boardgamegeek.com/boardgame/2511/sherlock-holmes-consulting-detective)

Filed under: Comments Off